вівторок, 17 травня 2016 р.

Формуюче оцінювання для учнів


При розробці самооцінювання проекту переглянула дуже багато схем таблиць та щоденників. Зважаючи на вік своїх учнів та специфіку проекту склала ось таку табличку успіхів. І досягнення відмітять, і дізнаються що потрібно для догляду за улюбленцями.

Учнівська презентація


понеділок, 16 травня 2016 р.

Учительська презентація

Нарешті дійшла справа до конкретних речей. Довго ламала голову над результатом проекту. Діти другого класу за програмою з інформатики ще не створюють презентації та публікації, але якщо їх поступово не готувати до даної діяльності, не вчити планувати роботу над проектом, не огранізовувати міні- проекти з підтримкою з боку учителя то діти навряд чи успішно впораються з цим у 4 класі.


Тому програмою, яка буде використана для підтримки вивчення англійської мови буде Power Point, і ми плавно переходимо до програми з англійської мови. Сфера спілкування: публічна, тематика ситуативного спілкування: "Природа", мовленнєві функції: давати характеристику комусь/чомусь.
 Зміст роботи учнів зводиться до того, що після перегляду учительської презентації перед ними постає проблема: яку тваринку обрати Енн як домашнього улюбленця. Їм треба зробити рекламу будь- якому улюбленцю: сказати хто це, що воно має, яке воно.Діти об'єднуються у групи за вподобаннями. Учитель сканує результати їх роботи, створює презентацію. Діти захищають свої проекти з опорою на цю презентацію.

четвер, 12 травня 2016 р.

Як допомогти учням стати самостійними та зацікавленими та підтримати їх інтереси?


Цей модуль допоміг мені з’ясувати мою роль в навчанні учнів за методом проектів, а саме ненав’язливо  допомагати групі чи окремій людині в пошуку способів виявлення і розв’язування проблем, налагодженні комунікативної взаємодії між суб’єктами діяльності. Учитель має сприяти ходу процесу та полегшувати його. При цьому слід зберігати об'єктивність та не концентруватись на на дрібних деталях обговорення. Тому мета учителя- допомогти учням почати працювати в команді з урахуванням точки зору та індивідуальної активності кожного.     
При виконанні учнями навчальних проектів, я розглядатиму створення для  них різних умовКоли навчальні потреби різних учнів задовольняються, в них підвищується мотивація навчання та покращуються їхні оцінки.
        Кожному учню потрібна індивідуальна підтримка та адаптація навчального матеріалу до його особливостей. 

Навчання дітей раціонально та безпечно працювати з інформацією

Сьогодні комп’ютер увійшов у всі сфери людської діяльності. Діти – та категорія, яка націлена на майбутнє. Вони охоче і з легкістю оволодівають новими технологіями. 
   І ми розуміємо, що з кожним роком все більше дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до Мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. У зв'язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей.

середа, 11 травня 2016 р.

Самооцінювання допомагає учням засвоїти стандарти, за якими оцінюватимуться їх навчальна діяльність та досягнення.


Самооцінювання допомагає учням засвоїти стандарти, за якими оцінюватимуться їх навчальна діяльність та досягнення.
Під час роботи над проектом учні можуть використовувати у якості оцінювання критерії оцінки, які часто застосовуються для підсумкових робіт, щоб визначити наскільки їх робота відповідає очікуваним результатам.
Коли учні беруть участь в розробці критеріїв, вони повинні  спиратись на наявні стандарти оцінювання навчальних досягнень в певній галузі.
Під час роботи над запитаннями до проекту діти вчаться знаходити розбіжності між власними міркуваннями та міркуваннями фахівців в даній області. Така практика допомагає учням розвинути навички, необхідні для самооцінювання власних досягнень.
Коли учні оцінюють власні мисленнєві (розумові) процеси або створену ними роботу, вони не просто займаються пошуком помилок. Вони «роблять явним те, що зазвичай вважається несуттєвим».

Як використати інтернет для підтримки навчання?

Інтернет як засіб навчання має низку переваг, у порівнянні з іншими видами навчання, а саме:
 1) Інтернет — безмежне джерело інформації, яке дозволяє швидко і достатньо широко розкрити суть того чи іншого навчального питання;
 2) автономна робота з необхідною літературою;
 3) можливість інтерактивного спілкування.
Основні варіанти використання Інтернет-ресурсів учнем за завданням вчителя.
Перший варіант — різні види домашніх завдань, спрямовані на пошук запропонованої учителем інформації: статистичних даних, документів, фактичних матеріалів, ілюстрацій, карт тощо з конкретної теми. При цьому пошук здійснюється як у вільному режимі, так і в ресурсах, наданих педагогом. Результатом цієї

Як питання допомагають ефективно навчатися?

Проектування в загальному його розумінні - це науково обґрунтована побудова системи параметрів майбутнього об'єкта чи якісно нового стану існуючого проекту прототипу передбачуваного або можливого об'єкта стану чи процесу.
Проектування - особливий тип інтелектуальної діяльності, відмінною особливістю якої є перспективна орієнтація, практично спрямоване дослідження.
На першому кроці важливо сформулювати Основні  питання навчального проекту.
По-перше, слід пояснити вчителям, чому проблема майбутнього навчального проекту повинна формулюватися у вигляді запитання, яке називається Ключовим.
Для цього можна нагадати про роль запитань у процесі пізнання дитиною світу:
·         Молодші діти "переповнені" запитаннями, які є сутнісними для них.

Метод, що руйнує шкільну рутину


         Слово “проект”  європейськими мовами було запозичене з латини й означає “викинутий уперед”, “той, що висувається”, “той, хто “впадає в очі”.
Пізніше проект починають розглядати як ідею, за якою суб’єкт може і має право розпоряджатися власними думками.
       Метод проектів – це система навчання, у процесі якої учні здобувають знання шляхом планування і виконання практичних завдань (проектів), які поступово ускладнюються.
        Метод проектів відомий у світовій педагогіці з кінця ХІХ початку ХХ століття як метод проблем. Він пов’язувався з ідеями гуманістичного спрямування у філософії і освіті, розробленими американським філософом і педагогом Дж. Дьюї, а також його учнем В.Х. Кілпатріком.